Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

Systém kreditů ITIL® podporuje certifikační systém ITIL tím, že uznává vaši investici do certifikace ITIL. V současné době dochází k přechodu z ITIL v3 na ITIL 4. Jaká jsou doporučení pro kandidáty?

  • Pokud jste nováčkem v ITILu: Začněte s ITIL 4 Foundation
  • Máte již certifikaci ITIL Foundation (jakoukoliv verzi) a získali jste max. 6 kreditů, absolvujte ITIL 4 Foundation
  • Absolvovali jste ITIL v3 a získali jste více než 6 kreditů: Pokračujte ve své cestě ITIL v3 a nasbírejte 17 kreditů, které vám umožní absolvovat přechodový modul ITIL 4 Managing Professional
  • Jste ITIL Expert / Master: absolvujte přechodový modul: ITIL 4 Management Transition

 

Schéma ITIL v3
V rámci kreditního systému ITIL byla každé certifikaci ITIL přidělena specifická kreditní hodnota na základě její úrovně a složitosti obsahu. Po úspěšném dokončení jakékoli zkoušky ITIL uznané
v rámci tohoto programu je udělena certifikace a připojené kredity. Kredity získané prostřednictvím tohoto systému pak lze použít k získání úrovně ITIL Expert pro kterou je potřeba získat 22 kreditů.

Před absolvováním Managing Across the Lifecycle (MALC) je vyžadováno získání 17 kreditů k postoupení na úroveň ITIL Expert. Lze je získat v libovolném pořadí, jakmile dokončíte ITIL Foundation. A to absolvováním modulu ITIL Practitioner, nebo absolvováním modulů Intermediate (Lifecycle / Capability).

 

ITIL 4
Společnost AXELOS vydala ITIL 4 Foundation v únoru 2019, přičemž pokročilé úrovně by měly být uvolněny během roku 2019 a 2020. Certifikační schéma je v souladu s ITIL v3 a bylo zjednodušeno. Poskytuje odborníkům jasný směr, jak pokračovat v jejich cestě ITIL certifikace.

K získání označení ITIL 4 Managing Professional nebo ITIL 4 Strategic Leader musí kandidáti dokončit všechny moduly v každém proudu, přičemž ITIL Strategist je univerzálním modulem pro oba proudy.

 

 

ITIL v3 Foundation
Pokud kandidáti absolvovali ITIL v3 Foundation, doporučuje se absolvovat zkoušku ITIL 4 Foundation. V ITIL 4 Foundation je totiž velké množství nových materiálů, proto je nutná nová certifikační zkouška.

ITIL v3 Intermediate (3 nebo 4 získané kredity)
Kandidáti mají 2 doporučené možnosti přechodu na ITIL 4 a to v závislosti na tom, čeho chtějí v systému dosáhnout.

1) Kandidáti absolvují ITIL 4 Foundation a další modul ve své preferované oblasti zájmu, aby se stali se buď ITIL Specialist, Strategist nebo Leader.

2) Kandidáti jsou vyzváni k získání 17 kreditů ITIL v3 a stali se tak způsobilými k absolvování přechodového modulu ITIL 4 Managing Professional. Znamená to, že studenti budou nadále sbírat kredity v3, dokud nedosáhnou požadovaného počtu 17 kreditů. Pak jim bude umožněno absolvovat přechodový modul ITIL 4 Managing Professional. Zkoušky ITIL v3 budou ukončeny
v roce 2020.

ITIL Intermediate/Practitioner (6 nebo více získaných kreditů mimo ITIL Foundation)
Pokud kandidáti získali 6 kreditů v3 nebo více, je v jejich zájmu pokračovat ve shromažďování kreditů v3 a připravit se na přechodový modul ITIL 4 Managing Professional. Opět musí nasbírat 17 kreditů.

ITIL v3 Expert
Pokud se kandidáti chtějí stát ITIL Expertem, musí absolvovat přechodový modul ITIL 4 Managing Professional. Mají-li kandidáti zájem stát se ITIL 4 Strategic Leader, musí dokončit pouze modul ITIL 4 Leader Digital & Strategy. Jakmile dokončí oba moduly, mohou se přesunout k ITIL Master.

Držitelé dřívějších certifikátů ITIL
Některé dřívější certifikáty ITIL, které byly uděleny v předchozích verzích ITIL, lze použít pro vstup do stávajícího certifikačního systému. Další informace naleznete zde.

 

EDU Trainings nabízí rozsáhlé portfólium kurzů ITIL.

Nabídka kurzů